Truva Linux Topluluklar Gezegeni

April 04, 2020

getGNU GNU/Linux

SparkyLinux 5.11 duyuruldu

Debian GNU/Linux tabanlı Polonya kökenli dağıtım SparkyLinux‘un “Nibiru” kod adlı 5.11 sürümü duyuruldu. Hafif LXQT masaüstü ortamına sahip tam özellikli bir sistem sunduğu ifade edilen sürüm ile birlikte, minimal ve armhf versiyonları da kullanıma sunuluyor. Sistem 4.19.98 LTS Linux çekirdeği üzerine yapılandırılmış, ARM versiyonda ise 4.19.97 LTS kullanılmış. Debian 10 “Buster” temelinde gelen ve hafif LXDE masaüstü ortamına sahip tam özellikli bir sistem sunulduğu ifade edilirken, minimal ve armhf versiyonlarının da kullanıcıların isteklerine yanıt veren hoş çözümler olduğu bildiriliyor. Bu arada Xfce ve CLI versiyonlar da kullanıma sunulmuş bulunuyor. Firefox 68.6.0 ESR, Thunderbird 68.6.0, LibreOffice 6.1.5 gibi çeşitli güncel paketlerin kullanıcıların kullanımına sunulduğu belirtiliyor. SparkyLinux 5.11 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

SparkyLinux 5.11 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 04, 2020 10:25 AM

LinuxFX 10-beta2 çıktı

Otomatik donanım algılama ve yapılandırma özellikleri, popüler multimedya codec desteği ve sezgisel bir KDE masaüstü kullanıcı arayüzü ile kullanıma sunulan, Brezilya kökenli ve Ubuntu tabanlı bir dağıtım olan LinuxFX‘in 12 Mayıs 2018‘de duyurulan bir uzun süreli destek sürümü olan 10 sürümünün beta2 versiyonu test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Linuxfx 10-beta ile ilgili resmi bir duyuru henüz yapılmadı ama sürüme ait paketler indirilmek üzere yansılarda yerini almış bulunuyor. Yeni sürümün hayatı kolaylaştırmak için çeşitli teknolojiler içerdiği ve Ubuntu/Debian tabanlı sağlam bir yapıda geliştirildiği belirtiliyor. Bunun bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiğini hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor.

LinuxFX 10-beta2 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 04, 2020 07:48 AM

GTK 3.24.17 duyuruldu

Daha önce GTK+ olan ismi, GTK olarak değiştirilen çok platformlu grafiksel kullanıcı arayüzü geliştirme araç takımı olan GTK‘nın (daha eski adıyla GIMP Toolkit) 3.24.17 sürümü duyuruldu. Bazı önemli sorunların düzeltildiği bildirilen yazılımda, tıklama üzerine odaklanmanın devre dışı bırakıldığı söyleniyor. Adwaita’dan HighContrast ve HighContrastInverse temalarının türetildiği söylenirken, Wayland giriş yönteminde bir kilitlenmenin de düzeltildi ifade ediliyor. Bazı çeviri güncellemeleri de yapılmış bulunuyor. GTK 3.24.17 hakkında bilgi edinmek için haberler sayfasını inceleyebilirsiniz.

GTK 3.24.17 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 04, 2020 02:20 AM

Mozilla Firefox 74.0.1 duyuruldu

Hızlı, işlevsel ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Mozilla Firefox’un 74.0 sürümü duyuruldu. Mozilla Firefox 74.0.1 hakkında daha fazla bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz. Güvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası” ilkesi ile yoluna devam eden tarayıcı; casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına, yemleme korumasına sahip ve getirdiği binlerce yararlı eklentiyle istenilen biçimde kişiselleştirilebiliyor. Çoğu eklenti Firefox ile öntanımlı biçimde kullanılabiliyor. HTML5, XHR, MathML, SMIL için destek standartları geliştirilen; kimi kararlılık sorunları da giderilen Mozilla Firefox, web ve eklenti geliştiricileri için donanımsal hızlandırılmış grafikler ve HTML5 teknolojileri gibi yetenekleriyle ve önemli ölçüde iyileştirilen JavaScript performansı ile geliyor. Firefox; dünyanın çeşitli yerlerindeki Mozilla topluluk üyelerinin katkılarıyla 80′den fazla dilde kullanılabiliyor.

Mozilla Firefox 74.0.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 04, 2020 02:10 AM

April 03, 2020

LKD Günlüğü

What Is Chemical Power in Physics?

Cambridge Physics is exactly where the principles of mechanics are applied to study the nature of matter and power.

It offers together with the properties of various substances like, exactly where do they come from, what causes them to transform and what effects they can have on the surrounding atmosphere. For a Physics student, it’s an ideal platform for the formulation of theories concerning the evolution in the universe and consequently Newtonian mechanics.

The Cambridge Physics formulates laws that describe the behavior of mechanical systems. They are generally linked together with the study of high-speed transportation, for instance a bicycle and its operation in space. It deals with how physical objects interact with one yet another in a particular direction and how they will transmit power to a different. In fact, the physique is normally classified as an object that has lost kinetic energy.

On the one particular hand, one particular can study the dynamic atmosphere and its interactions applying a mechanical equation, that is referred to as the linear system, a head on collision or maybe a stroke through. The Newtonian mechanics offers the description of how forces act on objects. As a matter of truth, you can not directly state that an object exerts a force on an additional a single due to the fact there is a disturbance of this flow of forces, which may be regarded as a force. The Cambridge Physics and mechanics enables us to decide the magnitude of your force exerted on the object.

On the other hand, a head on collision is usually a kind of interaction among two moving bodies using the target of preventing energy loss. That is utilized to apply the Newtonian mechanics, which can give the resolution of an analytical issue. So, what exactly is chemical energy in physics?

Chemical power in physics comes in the transform inside the atomic weight and mass in the molecules. The chemistry is also divided into numerous different branches that call for unique sorts of expertise. Examples from the branches consist of gas chemistry, atomic chemistry, molecular chemistry, polymer chemistry, strong statechemistry and thermodynamics. Nevertheless, the chemistry that deals with all the alterations within the molecular weights and properties of the molecules would be the significant topics for the rest from the fields of Chemistry.

The chemical energy in physics is related together with the various reaction rates. A particle can transfer energy towards the molecule or vice versa. When there’s a transform within the atomic weight, the reaction prices go up or down, based around the certain conditions. But, the price of a reaction is determined by the specific mass on the particles. So, the reaction rate is affected by the reaction mass and therefore, on the reaction time.

So, the chemical energy in physics could be a basic term for the modify in the power from the particles. It really is named universal chemical energy considering that it has effects on all physical systems. This can be a general term for the alter inside the kinetic energy from the particles, which can be transferred to essay editing services the molecules.

The Cambridge physics can get involved within the study from the composition of molecules. It is linked towards the properties of gases as well as the physical process of reactions in which gas molecules www.uow.edu.au make up a mixture. That is very comparable for the way the compositions of solids in strong state and liquids in liquid state are determined. The relationships between the properties of gases and solid state solids and liquids and solids will be the basis of the research of chemical energy in physics.

The Cambridge physics also can come to be involved within the study from the chemical energy in various surfaces. It requires the circumstances under which the surface will change its physical properties. It might also be connected to some properties of semiconductors that result in light to pass, too as towards the properties of photovoltaic cells, that will lead to the charge to be drawn.

The Cambridge physics can also use the www.masterpapers.com/ principles of vibration and lift to study the chemical energy in physics. Itgives an incredibly fantastic idea about how liquids form crystals around the surfaces of stones. It can be related for the behaviour of liquids in bubbles, which needs the friction and lift. As a matter of truth, the chemical energy in physics is the stress along with the temperature of a substance.

by yk at April 03, 2020 03:57 PM

getGNU Yazılım

Mesa 20.0.4 duyuruldu

Bir hata düzeltme sürümü olarak kullanıma sunulan Mesa‘nın 20.0.4 sürümü, Eric Engestrom tarafından duyuruldu. Mesa 20.0.4’ün duyurulmasından memnuniyet duyulduğunu ifade eden Engestrom; 20.0.3 sürümündeki ciddi bir SPIR-V regresyonunu geri alan bir acil durum sürümü olarak gelen sürümün, OpenGL 4.6 API’sini uyguladığını ama bazı sürücülerin OpenGL 4.6 için gereken tüm özellikleri desteklemeyebileceğini söyledi. Vulkan 1.2 API’sini uygulayan yeni sürüm, VkPhysicalDeviceProperties yapısının apiVersion özelliği tarafından bildiriliyor. Mesa 20.0.4 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Mesa 20.0.4 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 03:19 PM

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Beta duyuruldu

Ubuntu’nun kod adı “Focal Fossa” olan yeni sürümü 20.04’e çok az bir zaman kaldı. Ubuntu ekibi, 20.04 LTS (Focal Fossa) Final Beta’yı duyurmaktan memnuniyet duyduğunu ilan etti. En yeni ve en büyük açık kaynak teknolojilerinin yüksek kaliteli ve kullanımı kolay GNU/Linux dağıtımı altında sunulması için üretilen sistem, yeni özellikler ve hatalar giderilerek çıkarılmış bulunuyor. Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Beta; Ubuntu, Ubuntu server ve Ubuntu Cloud versiyonları dışında Ubuntu Budgie, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu MATE ve Xubuntu versiyonlarının da 20.04 LTS (Focal Fossa) Beta sürümleri duyurulmuş bulunuyor. 5.4 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistemin final sürümünün 23 Nisan 2020’de duyurulması palnlanıyor. Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Beta hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ya da sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Beta ve diğer versiyonların kalıplarını edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 01:57 PM

POCL 1.5 duyuruldu

Sürüm adayı 28 Mart 2020’de duyurulan CPU üzerine OpenCL desteği uygulanması ile bilinen ve adı “Portable Open Computing Language” ya da kısa biçimiyle POCL olan yazılımın 1.5 sürümü, Michal Babej tarafından duyuruldu. Clang/LLVM 10.0 desteği ile gelen yeni sürümde, 6.0’dan daha eski (6.0 desteği sürüyor) LLVM desteği kaldırıldığını hatırlatan Babej; ayrıca CPU için geliştirilmiş SPIR ve SPIR-V desteği verildiğini ifade etti. Sürüm açısından özellikle SPIR ve SPIR-V desteğinin önemli olduğu bildiriliyor. Sürüm yalnızca CPU üzerinde LLVM üzerinden çalışmıyor, aynı zamanda, AMD HSA ve NVIDIA CUDA’yı da hedefliyor. POCL 1.5 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ya da değişiklikler sayfasını inceleyebilirsiniz.

POCL 1.5 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 11:34 AM

BEE free 2020 çıktı

Eskiden BeeFree OS adıyla bilinen BEE free‘nin 2020 sürümü çıktı.Henüz resmi duyurusu yapılmamış olan sürüm, indirilmek üzere yansılarda yerini aldı. Kullanıma ilkin Linux Mint tabanlı bir dağıtım olarak sunulan BEE free, o zamanlar Cinnamon masaüstü ortamını kullanıyordu. 2019 yılının son çeyreğinde KDE neon tabanlı bir masaüstü GNU/Linux dağıtımı olarak yaşamını sürdüren BEE free, artık KDE Plasma masaüstü ortamını ve ona özgü unsurları temel alıyor. GRUB özelleştirici, Visual Studio koduyla entegre Python 3 ve WPS Office gibi değişik yazılımları bünyesinde toplayan sistem; Epson ve HP yazıcı sürücülerini de içeriyor.

BEE free 2020 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 10:04 AM

ExTiX 20.4 duyuruldu

Alternatif bir masaüstü ortamı seçeneği sunan ve Ubuntu tabanlı bir masaüstü GNU/Linux dağıtımı olarak bir live DVD biçiminde kullanıma sunulan ExTiX’in. 20.4 sürümü duyuruldu. Ubuntu 20.04 LTS “Focal Fossa” tabanlı olarak kullanıma sunulan sürümün, yeni bir sürüm olduğu belirtilirken, sistemin LXQt masaüstü ortamıyla geldiği bildiriliyor. Sistemi RAM’den çok hızlı çalıştırmak için ISO kalıbının 1.050 MB hacminde tutulduğu belirtiliyor. Bu sürümün, UEFI özellikli bilgisayarlara kurulum için çok uygun olduğu bildiriliyor.  5.6.2-exton Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sürüm, LXQt 0.14.1 masaüstü ortamıyla geliyor. ExTiX 20.4 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için  sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

ExTiX 20.4 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 09:36 AM

Libvirt 6.2.0 duyuruldu

Sanal makineleri yönetmek için uygun bir yol sağlayan yazılım koleksiyonu olan Libvirt‘in 6.2.0 sürümü duyuruldu. pSeries için NVDIMM ve NVDIMM bellek desteği ile gelen yeni sürüm, SLIRP yardımcı arabirimi ile taşımayı da destekliyor. Bu arada, nokta içeren makine adları oluşturulmaması öneriliyor. Çeşitli hata düzeltmeleriyle gelen yazılımda, python2 desteğinin kaldırıldığı hatırlatılıyor. Libvirt artık Python 2 ikili dosyaları kullanılarak oluşturulamıyor. 2011’den beri aktif gelişme gösteremeyen ‘phyp’ Power Hypervisor sürücüsü de kaldırıldı. Tek bir kütüphane ile birden fazla sanallaştırma platform’unu (KVM, VMware, Xen) ve diger network, storage gibi bileşenleri yönetmek üzere kullanılan Libvirt API’si, uzak makineler de dahil olmak üzere tüm libvirt işlevlerine erişilebilinir. Libvirt 6.2.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için haberler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Libvirt 6.2.0 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 09:23 AM

qBittorrent 4.2.3 duyuruldu

µTorrent adlı programa alternatif olarak libtorrent kütüphanesi ile geliştirilen qBittorrent‘in 4.2.3 sürümü duyuruldu. Yeni özellikler, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleriyle gelen yeni sürüm, µTorrent benzeri bir kullanıcı arayüzü içeriyor. Windows kullanıcıları Windows Store’da ücret karşılığı satılan bir “qBittorrent” uygulaması olduğuna ve bu resmi bir sürüm olmadığı gibi, bunun resmi qBittorrent geliştirme ekibiyle de bir ilgisi olmadığı belirtilirken; yayınlayan kişinin qBittorrent adını ve logosunu kullanma izninin olmadığı ifade ediliyor. GNU Genel Kamu Lisansı ile kullanıma sunulan yazılım, GNU/Linux, Mac OS X, Windows, OS/2, FreeBSD gibi farklı platformlarda kullanılabiliyor. Tamamen anlaşılır bir arayüze sahip olan yazılım, alternatif hız limitleri, planlayıcı gibi diğer istemcilerin eklentilerle sahip olabildiği kimi özelliklere kendiliğinden sahip bulunuyor. Tüm torrent uzantılarını destekleyen qBittorrent; Türkçe dil desteği de veriyor. Kullanımı son derece basit, Qt ile yazılmış, sistem kaynaklarının kullanımı bakımından başarılı ve sorunsuz torrent istemcisi, sade ve basit bir arayüze sahip. qBittorrent size bilgisayarın başında olmasanız bile, bilgisayarınıza uzaktan bağlanıp qBittorrent uygulamasını kontrol etme olanağı tanıyor. Bunu ayarlamak için tek yapmanız gereken şey, web arayüzü sekmesine tıklayarak özelliğin etkinleştirilmesinden ibaret. Gelişmiş sekmesi, yeni kullanıcılardan çok tecrübeli kullanıcılara hitap eden qBittorrent, daha çok KDE masaüstü ortamıyla ile uyumlu. qBittorrent 4.2.3 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için haberler sayfasını inceleyebilirsiniz.

qBittorrent 4.2.3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 03, 2020 09:14 AM

April 02, 2020

getGNU Yazılım

GNOME 3.36.1 duyuruldu

İkinci sürüm adayı 6 Mart 2020’de duyurulan GNOME masaüstü ortamının “Gresik” kod adlı 3.36.1 final sürümü, Michael Catanzaro tarafından duyuruldu. GNOME 3.36.1’nin yayınlandığını duyurmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Catanzaro; bu sürümün COVID-19’dan etkilenen topluluk üyelerine adandığını belirtti. Temel GNOME uygulamalarındaki iyileştirmelerin, ölçülü kullanıcılar için daha iyi destek içerdiğini belirten Catanzaro; sürümle birlikte yeni bir görünüm, kurulum asistanı, yeniden tasarlanmış GNOME saatleri ve daha fazlasını beklemek gerektiğini söyledi. GNOME 3.36.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için haberler sayfasını inceleyebilirsiniz.

GNOME 3.36.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 02, 2020 06:30 PM

LKD Günlüğü

Remember one thing, when you accomplish a lady internet, attempt to talk to her as much as possible in order that whenever you guys meet, its comfortable to you personally and to her. I have been on this website on two occasions regarding 3 years a part. They come up with all kind of things to consult with regard to funds each week due to the fact Thailand is definitely a poor nation and lack of employment is really great. On top of that these people think many western-foreigners are richer when compared to them. But I attained a woman which informed me from start she has not any job nonetheless seemed critical. Then your woman made second trip one year later and they expanded her australian visa for ten years this time. First week on web page I texted and revealed interest to as many as I thought I loved with no children, education and good looks. Thought about good luck, there was clearly lots of great looking ladies this period. After communicating on the internet how does thaifriendly work web-site for a couple of in order to several times, I actually requested them all people visit Collection App to be able to chat. How perform you setup your user profile? Whatsoever your intentions will be, clear it out at the most fortunate time. ThaiFriendly going out with site is pretty simple to use with all the features and uses. For the sign-up procedure, the person will have to give you the basic personal data to full the users. Basically receive severe with any one of them we quickly will proceed visit 1 of all of them and provides them the following with the fiancé Visa designed for australia or perhaps observe if they did get visitor visa and come to stay with me in US. ThaiFriendly dating site has a a large number of features just for the free users as well. There are numerous dating sites namely Tinder, ThaiFriendly, ThaiCupid and so on that you can explore. So for the first timers, Relating to the internet Dating allows you to connect with many girls without showing your actual identity. A number of them might believe girls put up doctored images, however , privately, We never have find virtually any. Personally, Personally i have tried Tinder and ThaiFriendly, both are awesome nonetheless Personally i believe tinder contains much better options. As well as at the same time framework, I deactivated my ThaiCupid account, to ensure that they will know Were serious concerning them furthermore are not genuinely seeking with regard to other ladies on the webpage. Right now Personally i think talking to be able to 5 stunning girls which can eventually slip in order to three or more. So to get the rookies, On the internet Dating allows you to connect to many ladies devoid of showing the actual individuality. Numerous people may argue that girls put up doctored images, however , personally, We haven’t get any. Users can show attention in some other users, include these people in order to your faves, and deliver text messages. Nevertheless, you will see limitations in phrases of totally free users. The paid out consumer can be permitted to create usage of all the particular features and also functionalities associated with the web site. It will have a chatroom as nicely, that permits males to connect with attractive women of Thailand. After that, one can possibly look for beautiful women on the platform without any burden. The site is principally for men so, who are looking for attractive women from your Land of Smiles, Thailand. It is actually free to become a member of, and in almost no time, an individual can finish the account. There is a huge selection of women males to choose from. There are lots of dating sites particularly Tinder, ThaiFriendly, ThaiCupid and so on which you can check out. Personally, Personally i have tried Tinder and ThaiFriendly, the two are awesome but Personally i think tinder has much better options. Which means majority of the ladies you gratify online may directly request you baht per evening that is completely ridiculous. An individual can state NOT ANY, however , you undoubtedly such as that woman then simply state “I was not a new comer to Pattaya” and also you might just get a better selling price. The typical pace for people girls are Baht for any short time and Baht pertaining to longtime, whatever above this can be a waste involving. Since the girl had a home and family, she was able to get a visitor australian visa for the first time to come to US. My spouse and i paid for her plane ticket and informed her it is nothing refundable, in addition to to go to American Airline in Bangkok Air-port to pick up. It all resolved she acquired Visa for 3 months and came tied to me in US.

Remember one thing, when you accomplish a lady internet, attempt to talk to her as much as possible in order that whenever you guys meet, its comfortable to you personally and to her. I have been on this website on two occasions regarding 3 years a part. They come up with all kind of things to consult with regard to funds each week due to the fact Thailand is definitely a poor nation and lack of employment is really great. On top of that these people think many western-foreigners are richer when compared to them. But I attained a woman which informed me from start she has not any job nonetheless seemed critical.

Then your woman made second trip one year later and they expanded her australian visa for ten years this time. First week on web page I texted and revealed interest to as many as I thought I loved with no children, education and good looks. Thought about good luck, there was clearly lots of great looking ladies this period. After communicating on the internet how does thaifriendly work web-site for a couple of in order to several times, I actually requested them all people visit Collection App to be able to chat.

How perform you setup your user profile?

Whatsoever your intentions will be, clear it out at the most fortunate time. ThaiFriendly going out with site is pretty simple to use with all the features and uses. For the sign-up procedure, the person will have to give you the basic personal data to full the users.

Basically receive severe with any one of them we quickly will proceed visit 1 of all of them and provides them the following with the fiancé Visa designed for australia or perhaps observe if they did get visitor visa and come to stay with me in US. ThaiFriendly dating site has a a large number of features just for the free users as well.

  • There are numerous dating sites namely Tinder, ThaiFriendly, ThaiCupid and so on that you can explore.
  • So for the first timers, Relating to the internet Dating allows you to connect with many girls without showing your actual identity.
  • A number of them might believe girls put up doctored images, however , privately, We never have find virtually any.
  • Personally, Personally i have tried Tinder and ThaiFriendly, both are awesome nonetheless Personally i believe tinder contains much better options.

As well as at the same time framework, I deactivated my ThaiCupid account, to ensure that they will know Were serious concerning them furthermore are not genuinely seeking with regard to other ladies on the webpage. Right now Personally i think talking to be able to 5 stunning girls which can eventually slip in order to three or more.

So to get the rookies, On the internet Dating allows you to connect to many ladies devoid of showing the actual individuality. Numerous people may argue that girls put up doctored images, however , personally, We haven’t get any.

Users can show attention in some other users, include these people in order to your faves, and deliver text messages. Nevertheless, you will see limitations in phrases of totally free users. The paid out consumer can be permitted to create usage of all the particular features and also functionalities associated with the web site. It will have a chatroom as nicely, that permits males to connect with attractive women of Thailand.

After that, one can possibly look for beautiful women on the platform without any burden. The site is principally for men so, who are looking for attractive women from your Land of Smiles, Thailand. It is actually free to become a member of, and in almost no time, an individual can finish the account. There is a huge selection of women males to choose from.

There are lots of dating sites particularly Tinder, ThaiFriendly, ThaiCupid and so on which you can check out. Personally, Personally i have tried Tinder and ThaiFriendly, the two are awesome but Personally i think tinder has much better options. Which means majority of the ladies you gratify online may directly request you baht per evening that is completely ridiculous. An individual can state NOT ANY, however , you undoubtedly such as that woman then simply state “I was not a new comer to Pattaya” and also you might just get a better selling price. The typical pace for people girls are Baht for any short time and Baht pertaining to longtime, whatever above this can be a waste involving.

Since the girl had a home and family, she was able to get a visitor australian visa for the first time to come to US. My spouse and i paid for her plane ticket and informed her it is nothing refundable, in addition to to go to American Airline in Bangkok Air-port to pick up. It all resolved she acquired Visa for 3 months and came tied to me in US.

by standcg at April 02, 2020 06:20 PM

getGNU GNU/Linux

EasyNAS 1.0.0-beta4 çıktı

Üçüncü beta sürümü 23 Şubat 2020‘de çıkarılan openSUSE tabanlı, ev veya küçük ofisler için bir depolama yönetim sistemi olarak tasarlanan İsrail kökenli bir GNU/Linux dağıtımı olan EasyNAS 1.0.0’ın yeni bir test sürümü, Beta4 çıktı. Henüz resmi duyurusu yapılmamış olan sürüme ait ISO kalıpları indirilmek üzere yansılarda yerini almış bulunuyor. Kullanıcıların yeni sürümün ISO kalıbını indirmelerinin gerekmediği belirtilirken, güncelleme özelliğini kullanılmasının yeterli olacağı söyleniyor. Btrfs gelişmiş dosya sistemiyle openSUSE Leap’e dayalı olarak gelen sistem, web tabanlı bir arayüz üzerinden yönetilir ve dosya sistemlerinin çevrimiçi büyümesi gibi özellikler sunar. Bunun bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor.

EasyNAS 1.0.0-beta4 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 02, 2020 06:16 PM

KDE neon 20200402 çıktı

KDE Plasma desktop ve KDE topluluğu yazılımlarıyla bir live DVD olarak yapılandırılan Kubuntu tabanlı dağıtımın yeni sürümü  , henüz resmi olarak duyurulmadı ama ISO kalıpları indirilmek üzere yansılarda yerini aldı. Bilindiği gibi KDE neon; KDE Plasma masaüstü ortamının en yeni sürümüyle kullanıma sunuluyor. Bilindiği gibi KDE Plasma’nın en son sürümü 5.18.4, KDE Frameworks’un en son sürümü 5.68.0 ve KDE Applications’ın en son sürümü ise 19.12.3’tür. KDE neon 20200402’nin bu unsurlarla birlikte geleceği biliniyor. Otomatik bir QA içermeyen unstable versiyonu gibi, KDE uygulamalarının beta Git kollarından paketlerle gelen testing versiyonu da otomatik QA içermez. Sistem, ayrıca, Pinebook ARM dizüstü bilgisayarlar için bazı sürücüler içeren Pinebook Remix versiyonuyla da geliyor. 

KDE neon 20200402 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

by filozof at April 02, 2020 05:59 PM